Творчі колективи та сольні виконавці
Житомирської обласної філармонії
ім. С. Ріхтера

border1253

Академічна хорова капела «Орея»

Академічна хорова капела «Орея» (рік заснування колективу – 1986 р.)

Художній керівник та головний диригент – заслужений діяч мистецтв України Олександр Вацек.

За час свого існування капела виборола дев’ять гран-прі та 35 перших місць на міжнародних конкурсах та фестивалях хорового мистецтва в різних країнах.

Хорова капела «Орея» вже давно стала осередком української музичної культури Житомирського краю. Хор виконує різножанрові твори вітчизняних і зарубіжних авторів (духовні, народні, сучасні, оркестрові), володіє різними стилями та манерами співу. В активному репертуарі хору –понад 300 творів а capella. Серед найвідоміших творів, виконуваних «Ореєю», – масштабні вокально – хорові полотна «Magnificat» Й.С. Баха, «Requiem» В.А. Моцар та Дж. Верді «Gloria», А. Вівальді, 3-тя симфонія Л. Бернштейна «Kaddish», 9-та симфонія Л. Бетховена.

Академічний поліський ансамбль пісні і танцю “Льонок” ім. Івана Сльоти

Академічний поліський ансамбль пісні і танцю “Льонок” ім. Івана Сльоти (рік заснування колективу – 1957 р.)

Ідея створення належить письменнику – перекладачу, музикознавцю – Борису Тену (Миколі Хомичевському).

В різний час керівниками ансамблю були :
А. Авдієвський , М. Єнін , М. Кущ , В. Проценко. З 1970 року колектив очолював народний артист України Іван Сльота, ім’я якого з честю носить колектив з 2014 року.

Колектив знаний в Україні , в близькому і далекому зарубіжжі. Його виступи схвально приймаються слухачами різних рівнів. У репертуарі українські, зокрема, поліські народні пісні і танці , сучасні авторські пісні. Вагома частка репертуару – пісні на музику І. Сльоти.

У грудні 2012 року Поліський  ансамбль пісні і танцю «Льонок» отримав статус академічного.

sep

Вокально-інструментальний ансамбль “Древляни”

Вокально-інструментальний ансамбль “Древляни”.

Організатор і незмінний художній керівник – Народний артист України Юрій Градовський. Ансамбль створений у 1981 році. У філармонії функціонує з 1999 року. Лауреат : XІІ Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Москві (1985р.); першого фестивалю “Червона рута”(1989).

Репертуар ансамблю – популярні народні та сучасні українські пісні. Багато з них створено його учасниками. Виступи колективу проходять з незмінним успіхом , як в Україні, так і за її межами.

Тріо бандуристок “Радана”

Тріо бандуристок “Радана”

Тріо «Радана» – радістю дана, старослов’янське ім’я дівчини, що означає «безперервній розвиток руху». РаДана – старовинне значення – сонцем дана. У складі тріо: Ніконорова Світлана, Литвиненко Ольга, Майстренко Зінаїда.

У вересні 2016 року на посаду солістки Житомирської обласної філармонії ім. С. Ріхтера за конкурсом прийшла працювати Світлана Ніконорова. За перший рік роботи Світлана брала участь у багатьох концертах і конкурсах. В лютому 2017 року вона здобула Золотий Орден Квітки Цісик, взявши першу премію на конкурсі імені Квітки Цісик і м. Києві.  Також, цього року, в квітні місяці Світлана здобула Гран-Прі на Міжнародному вокальному конкурсі «Тарасове колосся» («Tarasove kolossya») в м. Мадриді, Іспанія. Солістка філармонії представляла Україну на сценах Італії, Іспанії, Румунії, Туреччини, Польщі, Чехії, Данії, пропонуючи українську пісню і несучи українські традиції. Світлана Ніконорова одна з небагатьох артистів, яка неодноразово виступала в зоні АТО, шпиталях і дитячих будинках, що знаходяться в зоні бойових дій або за її межами. Усі концерти супроводжувалися бурхливими оваціями.

У вересні 2017 року на посаду солістки-бандуристки за конкурсом проходить Ольга Литвиненко. Разом зі Світланою, вони сформовають дует «РаДана». За невеликий період спільної роботи напрацьовують матеріал і підкорюють глядача. Дует виступає на Всеукраїнських сценах, а також в Польщі стає головним представником України на Міжнародному форумі у м.Варшаві.

Ольга Литвиненко є небайдужою артисткою, яка підтримає свою турботою і, звичайно, піснею соціальні центри дітей з особливими потребами.

В січні 2018 року до тріо бандуристок долучається Зінаїда Майстренко. Тріо «РаДана» набуває повного складу і формує нову програму.

До репертуару колективу входять українські народні пісні, сучасні українські та зарубіжні пісні в обробці світових композиторів, а також в обробці учасників тріо «РаДана». Молодий колектив виходить на нову стежину творчості.

sep

Тріо народних інструментів «Болеро»

Тріо народних інструментів «Болеро»

Склад: народний артист України В. Губанов (баян), В. Нагірняк (домбра) і Заслужений артист України Л. Виговський (балалайка).

Колектив став переможцем престижного міжнародного фестивалю “Приз міста Ланчіано” в Італії. У програмі звучать класичні та популярні твори українських та зарубіжних композиторів: П.Майборода «Київський вальс», Карел Станіц – дует для двох скрипок (ре мажор), О.Циганков, В.Зубицький – «Українська сюїта» в 4 частинах, Христос Ніколопулос – «Орхістріко», В.Шинкарук, В.Губанов «Українські візерунки» та інші.

Фортепіанне тріо «Amabile»

Фортепіанне тріо « Amabile»

У складі: Олени Ткачук (фортепіано), Зої Ковальчук (віолончель), Наталії Кулініч (скрипка).

У репертуарі фортепіанного тріо «Аmabile»,  поряд з добірною класикою та творами композиторів XX століття звучить музика сучасних авторів, передусім українських. Тріо шукає і включає до програм своїх виступів нову музику, маловідому українському слухачу. Водночас, це завжди музика доступна для сприйняття, яскрава, цікава. У програмі: К. Сен-Санс Тріо №1 , С. Франк Тріо №1, Д. Шостакович Тріо №2, Р. Шуман Фантастичні п’єси для фортепіанного тріо, А. П’яццолла Танго з циклу «Пори року у Буенос-Айресі»,Р. Щедрін  Три смішних п’єси та ін.

sep

Джазовий оркестр « Філ- Бенд»

Джазовий оркестр “Філ-Бенд”

Оркестр був створений у 2016 році на базі філармонії, Богданом  Левченком. Колектив складається з 12 високопрофесійних музикантів та солістки-вокалістки. У складі оркестру : 2 труби, 2 саксофони,1 тромбон, ритм група ( рояль,  клавіші,  гітара, бас-гітара, ударні, перкусія) та вокал. В репертуарі оркестру твори відомих зарубіжних композиторів та джазові стандарти, інструментальні, вокальні твори, імпровізації оркестру, не залишають байдужим жодного шанувальника джазової музики! Колектив складається з 12 високопрофесійних музикантів та солістки-вокалістки. Музиканти джазового оркестру « Філ-Бенд»:

Олександр Орловський  – тромбон

Антон Грищук – альт – саксофон

Давид Храпак – тенор – саксофон

Андрій Котов – труба

Олександр Вербаховський – бас – гітара

Денис Чернявський – рояль

Генадій Смєрнов – клавіші

Павло Зирянов – гітара

Віктор Закусило – перкусія

Валерій Луговський – ударні інструменти

Марина Губанова – вокал

І нарешті художній керівник та виконавець на трубі Віталій Дмитрук.

 

sep

Катерина Стрельцова
Заслужена артистка України

katerina-strlcova

Заслужена артистка України Катерина Стрельцова

(розмовний жанр) В творчому доробку артистки низка програм з української та зарубіжної літературної класики, сучасних авторів, поетів – земляків, власні твори, гумор.

 

Вероніка Гуренко
солістка філармонії (вокал)

dsc_7016

sep

Катерина Джоджек
режисер – постановник філармонії

 

Борис Талько
соліст-інструменталіст філармонії (баян)

Лауреат міжнародного конкурсу “Perpetuum mobile” Дрогобич, Україна. 2012. Постійний учасник фестивалю “День українського баяна”. Одеса – 2013, Київ – 2014, Дніпро – 2015, Житомир-2016. Учасник і член огркомітету Міжнародного молодіжного фестиваль “Баян-парад” Одеса 2012, 2015. Учасник Міжнародного фестивалю сучасного мистецтва “два дні та дві ночі нової музики” Одеса 2016. Учасник серії концертів “Rotary goes classic” Бельгія ( Льєж, Монтенакен) 2017.

sep

Сергій Слєсаренко
соліст філармонії (естрадний вокал)

З 2008 року — артист Поліського академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок»  імені І. Сльоти. Із 2013року — соліст – вокаліст Житомирської обласної філармонії імені Святослава Ріхтера. Випускник Національної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Серед творчих здобутків — перемоги на всеукраїнських та міжнародних конкурсах, а також участь у різноманітних мистецьких проектах.  Переможець телевізійного конкурсу «Караоке на майдані». Фіналіст теле – проекту «Шанс». Нагороджений стипендією голови Житомирської обласної  державної адміністрації у номінації «За творчі досягнення». Виступає на різних концертних майданчиках міста, а також України.

Світлана Лось
солістка філармонії (сопрано)

sep

Тетяна Березівська
солістка – вокалістка (сопрано)

Закінчила Вищий державний музичний інститут ім. М. Лисенка. Лауреат міжнародного фестивалю – конкурсу української пісні. За сумісництвом викладач вокалу музичного училища ім. В. Косенка. В репертуарі арії, романси українських та зарубіжних композиторів, а також Дж. Верді, В. Моцарда, М. Лисенка, Б. Лятошинського, В. Косенка та українські народні пісні в обробці відомих авторів.

border1253d